Slider 04

Zdolność kredytowa - czy można ją poprawić?

Gdy staramy się o pożyczkę w banku zostajemy przez bank oceniani. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli nasze finansowe możliwości spłaty zaciąganego kredytu. Jeśli w ocenie banku nasza zdolność kredytowa jest nieprzekonywająca to bank zmniejszy wielkość kredytu jaką zgodzi się nam udzielić albo całkowicie odrzuci nasz wniosek. Gdy planujemy w niedalekiej przyszłości zaciągnąć większą pożyczkę, przykładowo na budowę domu jednorodzinnego to opłaca się już teraz poprawić własną zdolność kredytową.

Jednak nie jest to proste zadanie, gdyż nasza zdolność kredytowa zależy głównie od wysokości przychodów, a mimo wszystko tylko nieliczni mogą liczyć na podwyżki w pracy. Jednak zdolność kredytowa jest także zależna od innych czynników, na które mamy wpływ. Bardzo ważna jest historia kredytowa, czyli to czy terminowo spłacaliśmy wcześniej zaciągnięte kredyty. Jeśli chcemy zostać dobrze ocenieni przez bank to nie możemy dopuścić do żadnych opóźnień w spłacie rat pożyczek. Jeśli wcześniej nie zaciągaliśmy kredytów to powinniśmy wziąć nawet mały kredyt na dłuższy czas, aby stworzyć sobie pozytywną historię kredytową.

oprocentowanie

Gdy jednak brakuje Ci czasu na polepszenie swojej zdolności kredytowej to warto zaznajomić się z kredytem Soho, który nie wymaga zdolności kredytowej. Wszelkie informacji na temat tej pożyczki znajdziesz na stronie: pozabankowiec.pl/468/soho-credit-opinie-klientow/.

Szanse na kredyt bankowy możemy też poprawić przez założenie konta osobistego w banku, w którym chcemy starać się o kredyt. Oczywiście tego typu rachunek bankowy powinien być aktywny, oznacza to że muszą na niego przychodzić nasze wszystkie dochody.

Jeśli będziemy stosować się do tych zasad to możemy kilkukrotnie powiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu.